Subio Rozklad tuků Likvid 1l

Značka: Subio
480 Kč
Skladem (4 ks)
Můžeme doručit do:
26.7.2024
Možnosti doručení

Odstranění tuků v lapolech, čističkách, sifonech a jímkách. Rozkládá tuk na tekutinu, vhodný i pro profesionální provozy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • rychle rozkládá tuk na tekutinu
  • vhodný pro ucpané odpady, lapoly, ČOV
  • silný koncentrát
  • vhodné na akutní stavy i prevenci
  • silný odmašťovač povrchů i u zaschlých a starých usazenin
  • pro domácnosti i provozy

 

Vysoká koncentrace enzymů velmi rychle štěpí tuky a v krátké době je přeměňuje na tekutinu. Špatně protékající nebo upcané potrubí se díky Likvidu uvolní a zkaplněné usazeniny odtečou.

Při pravidelném používání Likvidu je vyloučené, aby se odpadní systém ucpal, velmi ho doporučujeme jako prevenci. Ušetříte tím finance za dodatečné čištění či odčerpávání tuku.

U lapolů (odlučovačů tuku) dokáže Likvid při správném použití rozložit přitékající tuk a tím prodloužit či zcela zamezit nutnosti vyvezení lapolu, což šetří vaše finance.

Likvid je biologický prostředek, takže nedochází k zatížení životního prostředí, nezpůsobuje znečištění vody a je možno prostředek Likvid i jím vyčištěný a rozložený tuk vypustit do kanalizační sítě.

 

Použití Likvidu v domácnostech

Ucpaný odpad
Likvid funguje účinně při ucpaném odpadu, a to zejména v domácnostech s čistírnou odpadních vod nebo septikem, kde by použitím louhového prostředku došlo k zabití bakteriální kultury. Rozkládá tuk na jednoduché tekuté látky, které se odplaví a dojde k uvolnění ucpaného odpadu a odstranění případného zápachu. Velmi doporučujeme Likvid používat průběžně preventivně, nebo alespoň při větších zátěžích typu vánoční pečení. Snižuje to náklady za opravy ucpaného potrubí, které bývají násobně vyšší než prevence s Likvidem.

Domácí čistírny odpadních vod
V čistírnách Likvid odstraňuje biologickou pěnu, rozkládá tuky, snižuje CHSK a fosfor a odstraňuje zápach. Zlepšuje také separační vlastnosti aktivačního kalu. Ideální je aplikovat jej přes odpady (např. kuchyňský dřez), kde zároveň preventivně rozkládá tuky, čistí sifony a potrubí.

Odmašťovací čisticí prostředek
Odmašťuje dlaždice, kachlíky, pracovní plochy a podlahy. Je ideálním čističem na vyteklý olej. Určen je i pro toaletní mísy, pisoáry nebo suchá wc. Řeďte vodou v závislosti na síle znečištění.

 

Použití Likvidu v kuchyňských a výrobních provozech

Odstranění tuku v lapolech
V odlučovači (lapáku) tuku se hromadí odpadní tuk a je třeba ho vyvážet. Při použití Likvidu dochází k rychlému rozložení tuku na tekutou substanci. Tuk se neusazuje, nedochází k ucpávání a zvyšuje se jeho kapacita. Při pravidelném používání Likvidu vyvážení tukového odlučovače zcela odpadne a ušetříte za vyvážení tukových odlučovačů s následnou likvidací odseparovaných tuků.

Ucpané odpady
Velmi účinně a rychle pomáhá s ucpanými odpady, sifony a potrubím, a to i v masnách, cukrárnách a dalších náročných provozech. Navíc v tukových usazeninách se nachází velké množství zbytků potravin a ty hnijí, zapáchají a mohou lákat hlodavce nebo hmyz, kteří jsou v provozech nepřípustní. S Likvidem je tuk rychle proměněn na tekutinu a odteče. Dochází zároveň k vyčištění celé odpadní cesty a tím se prodlužuje její životnost.

Čistič obkladů a vyteklého oleje
Likvid dokáže v kuchyních rozpustit vyteklý olej, staré mastné usazeniny na kachličkách kolem sporáků nebo fritovacích hrnců. Penetruje i do mikroskopických spár a čistí je. V havarijních případech úniku olejů, po jejich odklizení, lze aplikací Likvidu velice rychle kontaminovaná místa důkladně odmastit.

 

Likvid nabízíme i v dalších baleních

0,5 litru

3 litry

5 litrů

 

Návod k použití a dávkování:

Přípravek se ředí vodou těsně před použitím, v závislosti na velikosti znečištění. Po naředění nechte 5 min odstát, pak použijte.

Čistírny odpadních vod: 1l na 23000l objemu
Odmaštění dlaždic a pracovních ploch: 50-100ml vlít do 10l vody
Tukové usazeniny: neředit
Odpady, kanalizace: 1:60l vody

 

Balení:

1 l

Doplňkové parametry

Kategorie: Čistírny odpadních vod
Podle aplikace: Tekuté
Podle problému s čistírnou: Na povrchu plavou tukové usazeniny, Profesionální nebo obecní čistírny, Čistírna nefunguje nebo zapáchá
Podle problému se žumpou: Havarijní stav
Podle stavu odpadu: Ucpaný odpad