Jak správně aplikovat enzymy a bakterie

 

Aby Vám bakterie a enzymy, které prodáváme od společnosti Subio v sypkém stavu, je potřeba tyto produkty správně rozmíchat a aplikovat.
Na ukázku jsme si pro Vás připravili aplikaci produktu, který Vám na zahradě ušetří práci a rozloží Vám hmotu v kompostu.

Na rozmíchání všech sypkých produktů od společnosti Subio budete potřebovat nádobu nebo vědro, které by mělo být plastové. Dřevěné nebo plastové míchátko, kterým se bakterie promíchají. V žádném případě nesmí produkty přijít do styku s kovem. Na to opravdu pozor. 
Produkt Subio, kterým je v našem případě přípravek Komposty. Ale obdobně se aplikují všechny ostatní produkty Subio (Zahradní jezírka, Žumpy septiky, ČOV, Suchá WC, Odpady sifony atd.). U ostatních produktů se zejména při dávkování řiďte návodem na zadní straně obalu produktu, kde je vše přesně popsáno. 

Nyní si ukážeme aplikaci přípravku na urychlení rozkladu hmoty na kompostech. Do vědra si nalijeme 2 litry vlažné vody. Do této vody nasypeme obsah sáčku přípravku podle množství, které potřebujeme. Tento přípravek vystačí na 5m3 hmoty v kompostu. Nikdy zbytečně dávkování nezvětšujte, nemělo by to ten správný efekt. Bakterie, které jsou uloženy v sypkém materiálu, kterým je mouka, řádně promícháme. Nyní necháme bakterie ve vlažné vodě 20 - 30 stupňů po dobu dvaceti minut. Po dvaceti minutách, nikoliv po delší době nalijeme vodu v našem případě na kompost. Ideální je rozlít vodu na více míst po celé šířce kompostu, případně jezírka.
Tento výrobek je vhodné aplikovat ráno nebo večer, když nesvítí na kompost přímo slunce, aby bakterie ihned nevysušilo.

Bakterie a enzymy začnou v plné síle fungovat po 21 dnech. Poté již můžete sami vidět výsledky, které za Vás tito pomocníci provedou.

Pokud Vám výrobek zbyde, není problém ho použít za delší čas. Jen je ho potřeba uchovat v suchu a nesmí přemrznout. Poté bude funkční několik let a nemusíte se obávat. 

Shrnutí si můžete prohlédnout v tomto videu: