Úkoly na jaro

 

Na jaře nastává období největší práce na našich zahradách. Kdo má větší zahradu musí upravit květinové záhony, připravit záhony na zeleninu a bylinky a stejně jako ti, co mají balkón, či terasu, připraví truhlíky. Aby se těžké práce omezily na minimum, k úpravě tak důležitého kompostu nám pomůže sama příroda a výrobky v kategorii komposty, který Vám ulehčí práci při přehazování kompostu, jelikož rozloží hmotu s pomocí enzymů. Ideální je ho aplikovat na jaře, když se začne oteplovat. Hmota se krásně rozloží a my můžeme hotový kompost aplikovat.

Pokud máte jezírko, které Vám mohu vřele doporučit, jelikož přitáhne přírodu a živočichy na Vaší zahradu, čeká Vás nyní na něm také nejvíce práce. Zbavit se starých rostlin, připravit vodopády a fontány. Jezírko je vhodné vyčistit i od usazenin vysavačem na zahradní jezírka. Ale i čisté jezírko může při teplém počasí zezelenat. Pamatuji roky, kdy se mi všichni smáli a čekali, že vyleze Rákosníček. Vyzkoušel jsem mnoho přípravků a vločkovačů. Ale nic nevyčistilo jezírko perfektně. Ale již je tomu mnoho let, co jsem vyzkoušel a poprvé se seznámil s prvním výrobkem společnosti Subio. Byl to právě výrobek Zahradní jezírka, který mi vyčistil dokonale zelenou řasu a já začal se společností spolupracovat a o pár měsíců později jsem jejich výrobky po vyzkoušení začal i prodávat. Nám skvěle funguje a vytváří průzračnou vodu, zákazníci se pro něj vždy vracejí a za částku, kterou stojí je to určitě nejlepší produkt na řasu v jezírku. Jelikož jsou často i koupací jezírka, máme i produkt určený pro ně, který zbavuje vodu i mastnoty.

Po dlouhé zimě potřebují i naše obydlí a chaty prevenci proti vlhkosti a plísni. Pokud se plíseň vyskytla, určitě Vám pomůže čistě přírodní produkt na plíseň, kterým je Stop plísním. Určitě plísně, respektive černé tečky v různých koutek nepodceňujte. Jde o velmi nebezpečnou věc a věřte, že nic takového vdechovat nechcete.

Pokud máte na chatě nebo chalupě septik, či žumpu, měli byste nastartovat proces rozkladu hmoty v ní, aby nás na jaře nepřekvapil nepříjemný zápach. My na to používáme v našem septiku produkt Žumpy-septiky, který nám v 8 m3 septiku problém vyřeší a na celou sezónu nám stačí 2-3 balení tohoto produktu.

Pokud vlastníte čistírnu odpadních vod, i tu by bylo dobré dodanými bakteriemi posílit, aby Vám v teplých měsících nezapáchala. Přeci jen přes zimu byla namáhána a ani letní provoz jí moc neulehčí. Za pár desítek korun si můžete ulehčit chod Vaší čistírny přípravkem ČOV.

Snad Vám produkty, s kterými jsme léta spokojeni, ulehčí práci a budete s nimi stejně jako my spokojeni. Protože můžeme nechat pracovat přírodu, pomůžeme planetě a ještě kolem nás bude čisto bez chemie.