Ucpaný odpad

 

Každý z nás se setkal s ucpaným odpadem v koupelně, případně v kuchyni. Je několik způsobů, jak tuto situaci vyřešit.

Nejefektivnější způsobem je rozebrat sifon a špínu ručně vyčistit. Pokud si na tento úkon netroufáte, můžete využít na odpad tzv. zvon a mechanicky zkusit nečistotu vytlačit.

Ale i po těchto úkonech není odpad dokonale vyčištěn. Nyní potřebujete známého chemického pomocníka (Krtek, louh, Hydroxid sodný nebo Fredy), který zničí vše živé, co po cestě potká.

Proteče odpadem do vaší nebo obecní čistírny odpadních vod, kde poničí čistící bakterie a omezí funkčnost této čistírny, dále přes čistírnu doteče do potoka nebo řeky, kde zabije živočichy.

Jako bonus vám naruší při chemické reakci flexi hadice od potrubí a naruší strukturu potrubí, které může časem začít protékat.

Při aplikaci může popálit kůži, v horším případě vniknout do oka a máte o zábavu na pohotovosti postaráno. A opravdu chcete doma skladovat něco, co je tak silná žíravina, která "požere" vše?

Navrhujeme vám podobně efektivní řešení bez ekologické katastrofy a chemického nebezpečí.

Enzymatický prostředek, který se dostane tam, kam se ani šikovný řemeslník nedostane. Navíc je šetrný k přírodě i životnímu prostředí.

Tento prostředek Odpady sifony je směs enzymů a bakterií. Výrobek je tak zcela přírodní a nehrozí žádné poškození zdraví vám ani nikomu, kdo s ním přijde do styku.

Účinnost je lepší než u louhu, rozloží tuky a a nánosy na jednoduché sloučeniny po celé délce odpadního potrubí, které následně odtečou do kanalizace. Tím se uvolní pevné nánosy, kterými jsou vlasy a další nečistoty, které nejvíce ucpávají odpad. I tyto pevné části v odpadu odtečou do silnější části kanalizace, kde už nemají tolik šancí se zachytit a odtečou do kanalizace a následně do čistírny odpadních vod.

Výrobek založený na bakteriích a enzymech nemá tak rychlý účinek, ale skvěle funguje při správném dávkování a jako prevence proti ucpání odpadu. Při kombinaci s mechanickým čištěním sifonu není efektivnější způsob vyčištění i problematických odpadů.

Stačí si jen zvyknout preventivně nalít výrobek do odpadu a již se vám nikdy nestane problém s ucpaným odpadem.

Výrobek Odpady sifony stojí 160 Kč a jeho obsah vystačí na 4 odpady. Tato cena je podle nás cena za bezpečí přijatelná a ekologii velmi přijatelná.

Po aplikaci těchto enzymů doporučujeme používat i ekologické čističe na wc a na mytí nádobí, kterých v našem e-shopu nabízíme mnoho variant.

 

Proč nepoužívat louh na ucpaný odpad. Tady je 5 N, které když zažijete již nikdy nebudete chtít o louhu ani slyšet.

1) Neškodíte přírodě, louh zničí vše po cestě potká, doteče přes čistírny odpadních vod až do řek.

2) Nezničíte vaší vesnici nebo městu čistírnu odpadních vod.

3) Nezničíte si potrubí. Louh dokáže agresivně zničit flexi hadice od potrubí a časem naruší potrubí v celém domě.

4) Neublížíte sobě při aplikaci. Louh způsobí chemickou reakci, při které vám může poškodit klidně zrak nebo popálit kůži.

5) Neskladujete nic v domácnosti, co je nebezpečné pro vás nebo vaše děti a domácí mazlíčci.