Bakterie hodné, zlé a viry

Bakterie můžeme jednoduše rozdělit na hodné a zlé. Ty hodné bakterie se starají o oběh živin a máme je i ve svém těle. Bez nich bychom nedokázali žít, starají se o naše tělo, kde žijí například v naší trávicí soustavě. Hodné bakterie jsou také využívány hojně v potravinářském průmyslu, kde se využívají k výrobě potravin, jako jsou sýry, víno nebo jogurty. Další využití bakterií je v chemickém průmyslu, kdy se například používají k výrobě maziva a barev nebo se přidávají do pracích prostředků. V neposlední řadě jsou bakterie důležité k ochraně a fungování životního prostředí. Jednak se bakteriemi rozkládá organický odpad, čistí se v nich voda v čistírnách odpadních vod pomocí aerobních bakterií a přidávaného kyslíku, dále se bakteriemi dají odstraňovat ropné skvrny. Je škoda, že přínos bakterií se v ochraně přírody a planety málo zdůrazňuje. Ale už je naštěstí mnoho znalých lidí, kteří bakterie v přírodě využívají a aplikují si je ve svém okolí. Využít je můžete i vy jako aktivátor vašeho septiku, pro vyčištění  odpadu, rozložení kompostu, projasnění vody v jezírku nebo nastavení PH v akváriu. 

Naopak ty zlé bakterie, které se nazývají patogenní, jsou pro člověka nebezpečné. Způsobují nemoci a infekce. Tyto bakterie se do člověka dostávají sliznicí nebo přes kůži a mohou způsobit mnoho nepříjemností. Velkou část bakteriálních onemocnění umí naše medicína léčit zejména antibiotiky a naše tělo imunitou. Nejběžnější bakteriální onemocnění je zubní kaz a v neposlední řadě pohlavní nemoci. Abyste se nemuseli dále bát, můžeme vás ujistit, že zde na eshopu prodáváme pouze ty hodné a životnímu prostředí a přírodě prospěšné bakterie.

Viry jsou mnohem menší než je bakterie. Jde o vnitrobuněčného cizopasníka, který ve velké části případů škodí. Viry nelze léčit antibiotiky. V roce 2020 velmi známé označení coronavir znamená, že jde o čeleď viru coronavirus ze skupiny virů s pozitivní polaritou. V roce 2019 a 2020 se začal šířit betacoronavir SARS-CoV-2, patřící do stejného druhu jako SARS-CoV, který způsobil epidemii COVID-19.

Bakterie v prášku, které prodáváme jsou pro vaše zdraví opravdu neškodné a vůbec se jich nemusíte bát, i když s nimi přijdete do kontaktu. Ale i po skončení coronavirového období doporučujeme obecně dále pečlivě dbát na hygienu, mýt si ruce, protože jak jsme v článku uvedli, viry a zlé bakterie na vás mohou číhat všude.