7 ověřených pomocníků na úklid

Přinášíme 6+1 ověřených ekologických pomocníků nejen na předvánoční úklid

Straší vás představa velkého gruntování? Honíme se, chceme mít vše čisté, načančané a často pak padáme do postele naprosto vyčerpaní, namísto toho, abychom si užívali klidný advent. 

Nebojte, máme pro vás tipy na úklidové prostředky, se kterými vše hravě zvládnete. A jako bonus jsou všechny přípravky bezpečné pro děti, domácí mazlíčky i čistírny odpadních vod.

 

1) Bio-D Univerzální čistič s dezinfekcí

Vyčistěte všechny plochy, stoly, kuchyňskou linku nebo police. Bio-D Univerzální čistič s desinfekcí obsahuje pomerančový olej, který rozpouští mastnotu a nečistoty. Navíc neutralizuje 99,9 % škodlivých bakterií, takže vaše domácnost bude čistá a desinfikovaná, což se hodí nejen v období respiračních onemocnění.

Naše rada: koupí univerzálního čističe ušetříte za další prostředky a o to bohatší svátky můžete mít. 
https://www.cista-priroda.cz/bio-d-univerzalni-cistic-s-dezinfekci-s-pomerancovym-olejem-500ml

 

2) Bio-D Čistič na podlahy a parkety s lněným olejem

Když je podlaha čistá, jakoby zářil celý byt, souhlasíte? S Bio-D Čističem na podlahy zvládnete láminát, dlaždice, vinyl i dřevěnou podlahu. 

Naše rada: Pravidelná péče o podlahu vám prodlouží její životnost, protože zvyšuje její odolnost.
https://www.cista-priroda.cz/bio-d-cistic-na-podlahy-a-parkety-s-lnenym-olejem-750ml2

 

3) Bio-D Odstraňovač vodního kamene

Zejména v místech s tvrdší vodou je vodní kámen opravdu problém. Zkuste Bio-D Odstraňovač vodního kamene, který čistí vodovodní baterie, dlaždice, umyvadla nebo sprchové kouty. Koupelna pak bude zářivá jako nová. A to je radost.

Naše rada: I když je Odstraňovač vodního kamene účinný i na starší usazeniny, vyplatí se zařadit do pravidelného úklidu. 
https://www.cista-priroda.cz/bio-d-cistic-vodniho-kamene-100-prirodni-500ml

 

4) Bio-D Čistič na sklo a zrcadla

Čistá skla a zrcadla, to je prostě klasika, musí se to blýskat. Bio-D Čistič na sklo a zrcadla čistí a leští zároveň, zbavíte se všech šmouh, otisků prstů nebo nečistot. Vaše sklo bude zkrátka krásné a zářivé. 

Naše rada: Bio-D Čistič na sklo a zrcadla využijete i nerezové povrchy, takže ušetříte za další přípravek.
https://www.cista-priroda.cz/bio-d-cistic-na-sklo-a-zrcadla-500ml

 

5) Bio-D Leštěnka na nábytek

Leštěnka se nepoužívá každý den, tak ať je opravdu funkční a nábytek vypadá jako nový. Všestranný vosk na bází olejů vyživuje a leští, při pravidelném používání přispívá i k ochraně před otisky prstů a dalšími nečistotami. Bio-D Leštěnka na nábytek je v hliníkovém obalu, takže další výhoda je, že nezahlcuje svět dalšími plasty.

Naše rada: Nezapomeňte i na další plochy ve vašem bytě jako zábradlí nebo dřevěné rámy oken. Prodlužujete jejich životnost a tím ušetříte.
https://www.cista-priroda.cz/bio-d-lestenka-na-nabytek-150g

 

6) Bio-D Tekutý prací gel jemný s vůní levandule

Proč vám na velký úklid doporučujeme Bio-D Tekutý prací gel? Máme rádi účinné prostředky, aby opravdu fungovaly, a také univerzální, aby šetřily peníze, když odpadne nutnost dalšího nákupu. A to Bio-D Tekutý prací gel umí, protože kromě prádla ho využijete i na skvrny na koberci. Koberec prokoukne a bude jako nový. A to se vyplatí!

Naše rada: Kupujte jeden výrobek pro více využití a šetřete tak peníze i životní prostředí.
https://www.cista-priroda.cz/bio-d-tekuty-praci-gel-jemny-s-vuni-levandule-1l

 

A další tip !

Před Vánoci, když se hodně peče cukroví, dělají se různé krémy a polevy. Většina je máslová (tuková) a to znamená větší zátěž pro odpady. Myslete i na to, preventivním čištěním odpadu si ušetříte starosti, které mohou přijít později.

Zkuste proto Subio Rozklad tuků Likvid
Uvolňuje kuchyňské odpady od nánosů tuků a lze použít i na odmaštění ploch po úniku olejů. Je bezpečný, pokud máte čistírnu odpadních vod nebo septik, nenaruší jejich funkci. 
https://www.cista-priroda.cz/subio-rozklad-tuku-likvid-05l

 

Tak kterého pomocníka si vyberete vy?