3 důvody, proč používat enzymatické výrobky

1) Vyčištění planety od odpadů

Bakterie a enzymy čistí naší planetu od odpadu od vzniku světa. Je jedno, zda jde o odpady pevné nebo tekuté. Ale kam si myslíte, že se ztratí posekaná tráva z vašeho kompostu?

Nebýt bakterií, tak nikam. Hnilobné procesy jí rozloží a o to se právě starají bakterie. Čím více těchto bakterií, tím je proces rychlejší.

Čistírně odpadních vod také můžete pomoci přidáním bakterií k rozložení hmoty, kterou jste čističkou zaplnili. A tak tomu je v dalších a dalších odvětvích.

Takže pokud se nechceme zasypat odpady a prodlužovat jejich rozklad, který je často nepříjemný a zapáchající, můžeme tomu pomoci přidáním bakterií a enzymů.

 

2) Nezamořování vody chemikáliemi

Kam myslíte, že voda po použití chemického prostředku odteče? Od vás přes čistírnu odpadních vod do potoka, řeky a následně do moře.

Všude tato chemikálie zanechá svou stopu, kde hubí rostliny a živočichy ve vodě. Nejsou to tudíž jen plasty, které zamořují moře. Ale o chemických výrobcích se zatím ještě nemluví, jakým jsou problémem.

Nečekejme tedy, až to bude tak ohromná katastrofa jako plasty v moři.

Dobrou zprávou je, že někteří výrobci chemické drogérie to pochopili a začali snižovat počty chemikálií ve svých výrobcích.

 

3) Vaše zdraví

Jak se říká, zdraví si za peníze nekoupíš. Pravdou však minimálně je, že si ho za peníze nemusíte tolik ohrožovat.

Když si koupíte bezchlórový ekologický čistič, který je sice na výrobu dražší, ale nebude vám ničit zdraví, není to vlastně výměna peněz za lepší zdraví? Nikdo prosím na svém zdraví nešetřete. Proč trpí tolik lidí alergiemi?

Sám jsem alergický na některé chemické výrobky a jsem rád, že si za peníze mohu dopřát více zdraví a neničit si ho nejlevnějšími chemickými čističi.

Ony vám ruce poděkují, když nebudete používat nejběžnější mycí prostředek na nádobí a zkusíte ten enzymatický. Pozitivní reakce našich zákazníků, kteří to již vyzkoušeli, mne vždy moc potěší.