Dešťová voda

Snad ani není zahrada, kde by se její obyvatelé nesnažili zachytávat dešťovou vodu. Pro zalévání rostlin je to zdravější než použití chlórované vody z vodovodu, nic se za ní neplatí a dá se využít i na napouštění jezírka nebo splachování.

Voda se zachycuje do sudů, IBC nádrží nebo podzemních jímek. Bohužel spolu s deštovou vodou se do těchto nádob dostává ze střech také pyl, listí, mech, nebo ptačí trus. Ty ve vodě tlejí a kazí vodu, která začne zelenat a zapáchat.

Abyste udrželi dešťovou vodu čistou, je vhodné používat přírodní bakterie pro rozklad nečistot, které všechny tyto organické znečistění rozloží mnohem rychleji, vodu vyčistí, a ta je pak čirá a bez zápachu.

Všechny produkty jsou čistě přírodní, voda po ošetření je vhodná pro zalévání květin, zeleniny nebo keřů. Nevadí ani kočkám, psům, ptákům nebo hospodářským zvířatům, ti mohou vodu bezpečně pít. My osobně používáme ošetřenou vodu i pro dopouštění bazénu.

Na e-shopu www.cista-priroda.cz si můžete vybrat mezi několika osvědčenými a fungujícími produkty Subio nebo Baktoma.

Další nepříjemný problém, který se může při skladováním dešťové vody stát, je líhnutí komárů. Ti stojatou vodu přímo milují. Zamezení líhnutí zajistíte s výrobkem Zeleko Mosqiteko, a to bez chemie.

Pokud potřebujete ošetřit velkou průmyslovou retenční nádrž nebo je voda opravdu hodně znečištěná, použijte ještě silnější přípravek Baktoma Bacti RN.

Náš tip: Vodu ošetřujte zejména po velkém dešti nebo bouřce, kdy se díky spláchnutým nečistotám voda kazí nejvíce.