Hnojík - nejlepší přírodní hnojivo pro zeleninu i květiny

Taky milujete zahradničení, i když třeba jen v malých podmínkách? Květiny nádherně kvetou, zelenina plodí a rostliny jsou zdravé a vitální... to je radost. Je ovšem potřeba dopřát jim všechny živiny, které potřebují. A samozřejmě ideálně v čistě přírodní a bezpečné formě. Znáte to? Pak pro vás máme skvělé doporučení - přírodní a tisíci nadšenými recenzemi chválené univerzální hnojivo HNOJÍK.

Je to opravdu nejlepší hnojivo pro rajčata, muškáty, orchideje, trávník i pokojovky! Hnojík vám zajistí bohatou úrodu, dlouho trvající kvetení a hlavně zdravé a odolné rostliny. Pojďme si o něm říct více.

 

Hnojík vznikl jako mnoho velkých objevů tak trochu mimochodem, ale o to je lepší. Neobsahuje žádná plniva ani přidané látky, ale pouze trus moučných červů. Ale nebojte! Hnojík nezapáchá, ani z něj nevyleze žádný červík. Skupenství je podobné jako jemná strouhanka.

 

Chitin ve složení znamená živiny, imunitu i lepší obranu proti škůdcům

Obsahuje dusík, fosfor a draslík (N,P,K), které rostliny k životu, kvetení a plození potřebují. Navíc obsahuje chitin, který výrazně posiluje imunitu rostlin proti bakteriím, houbám nebo škůdcům (přírodní pesticid). Dále pomáhá lepšímu růstu kořenů, lepšímu přijímání vody a celkově zlepšuje i mikrobiální život v půdě, čímž rostlině umožňuje lepší přijímání živin. Rostliny jsou tak odolnější a lépe odolávají stresu jako jsou vysoké tepoty, sucho nebo škůdci.

 

Žádná ochranná lhůta a nelze přehnojit

To, že je Hnojík čistě přírodní produkt je samozřejmě velké plus pro bezpečnost. Hnojíkem nelze rostlinu přehnojit ani spálit, není nutné dodržovat žádnou ochrannou dobu, váš domácí mazlíček si nespálí packy. Při práci doporučujeme dodržovat základní hygienické návyky, ale Hnojík není nijak nebezpečný.

  

Jednoduchá aplikace zálivkou, postřikem i posypem

Tohle je další skvělá věc na Hnojíku, aplikace je velmi univerzální a ani gram nepřijde nazmar. Žádnou variantou aplikace nic nezkazíte, ale ze zkušenosti bychom doporučili tento postup:

  • zálivka - pro pokojové rostliny, květiny nebo keře
  • posyp - pocukrovat kolem zeleniny pro odpuzení škůdců (ale doporučujeme zalít, aby hnojivo nerozfoukal vítr, případně zapracovat pod povrch půdy)
  • postřik - intenzivnější forma přijetí pro napadené či nemocné rostliny, pokud potřebujete rostlinu posilnit

Všechny formy můžete samozřejmě kombinovat. I zde platí, že je lepší hnojit méně, ale pravidelně.

 

Opravdu univerzální? Ano, rozdíl je v dávkování.

Říkáte si, že přeci nemůže být jedno hnojivo pro všechny rostliny? Ale ano, může, ale rozdíl je v dávkování a další péči. Na živiny náročné květiny jako muškáty hnojíme 1x týdně, zeleninu jako rajčata, papriky 2x měsíčně, pokojové rostliny stačí 1x za měsíc na jaře a v létě. Sukulenty také potřebují výživu, ale stačí 1x za 6 týdnů a pouze přes léto. Kyselomilné rostliny jako např. borůvky stačí 1x měsíčně hlavně na jaře a pak dopečujte rašelinou nebo speciálně určenou zeminou.

Doporučené dávkování pro všechny rostliny najdete na našem e-shopu u každé velikosti Hnojíku. Ten vydrží až tři roky, takže se nebojte větších balení. U každé velikosti balení najdete informaci o tom, na kolik kusů plodové zeleniny nebo pokojových rostlin nebo kořenové zeleniny nebo velikosti trávníku je dané balení určeno.

 

Další informace o Hnojíku najdete přímo u produktu. Zkuste a budete tak nadšení jako my!